نمایش و اطلاع رسانی دستاوردهای جدید پژوهشی و مقالات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی در رشته های مختلف در پیشرفت زمینه های مختلف علمی پژوهشی استان راه گشا خواهد بود.
به گزارش ستاد خبری هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی، مدیرگروه علوم دامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با بیان این مطلب اظهار داشت: بازدید مردم از تجهیزات و امكانات آزمایشگاهی سازمان ها، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در نمایشگاه هفته پژوهش خراسان رضوی، در نشاط عرصه پژوهشی استان بسیار موثر است.
مجتبی حسین پور مشهدی با اشاره به حضور فعال دانشجویان در این نمایشگاه، خاطرنشان كرد: حضور این اقشار در نمایشگاه باعث می شود تا از سایر فعالیت ها علمی و پژوهشی صورت گرفته و یا در حال انجما استان آگاه شوند و بتوانند در زمینه علایق خود اطلاعات بیشتری را كسب نمایند تا در این زمینه ها فعالیت مثمرثمری داشته باشند.
پژوهشگر برگزیده سال گذشته هفته پژوهش خراسان رضوی برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش را در توسعه پژوهشی استان بسیار موثر دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش می‌تواند بهترین فرصت برای تبلیغات به ویژه در بخش صنعت باشد.
وی افزود: همچنین بخش صنعت در این نمایشگاه می تواند اطلاعات لازم را در جهت همكاری با موسسات آموزشی پژوهشی و دانشگاه ها كسب نماید.
شایان ذكر است دكتر مجتبی حسین پور مشهدی با طرح ارزیابی ژنتیكی صفات تولید شیر در گاوهای ملشتاین ایران از برگزیدگان سال گذشته هفته پژوهش است./

منبع : اکسیر پارک علم و فناوری خراسان به نقل از روابط عمومی استانداری