رئیس پاركهای علم و فناوری خراسان گفت: بمناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزاری نمایشگاه توانمندیهای 50 موسسه فناور مستقر در مراكز رشد فناوری و پاركها در مشهد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، حسن علم‌الهدایی ظهر جمعه درآستانه نمایشگاه هفته پژوهش به خبرنگاران اظهار داشت: 24 طرح نوآورانه تحت حمایت مركز نوآوری و 24 طرح پژوهشی متعلق به پژوهشكده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی مهم‌ترین اقدام این پارك در ایام هفته پژوهش تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: تجلیل از فناوران و مخترعان برتر، رونمایی از كتاب اختراعات و مخترعان خراسان، رو نمایی از سایت مركز نوآوری پارك علم و فناوری خراسان، برگزاری جشنواره اختراعات تجاری شده و نمایش آنها در غرفه ای جداگانه و معرفی نمایندگی انحصاری فن بازار ملی ایران در خراسان رضوی از جمله برنامه‌های این پارك در ایام برگزاری هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی می باشد.

علم‌الهدایی ادامه داد: سمینار مبانی و حقوق مالكیت فكری و همچنین كارگاه آموزشی بازاریابی فناوری هر یك به ترتیب در تاریخ 29 و 30 آذر ماه در محل سالن همایش نمایشگاه بین‌المللی مشهد از سوی پارك علم و فناوری خراسان و سمینار پژوهش كلید توسعه علم و فناوری توسط پژوهشكده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی 29 آذر ماه در همان محل برگزار خواهد شد.

دبیر هیئت امنای منطقه دو فناوری كشور گفت: مخترعان و نوآوران می توانند با حضور در غرفه پارك علم و فناوری خراسان در نمایشگاه هفته پژوهش از تسهیلات ویژه برای ارزیابی اختراعات و پذیرش طرح های نوآورانه برخوردار شوند.

همچنین دبیر كانون مخترعان خراسان رضوی از رونمایی كتاب اختراعات و مخترعان خراسان رضوی در نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی خبر داد.

علیرضا اردلان اظهارداشت: این كتاب طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی در محل نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینكه برای نخستین بار در كشور كتاب اختراعات و مخترعان در خراسان رضوی انتشار می‌یابد، تصریح كرد: این كتاب بانك اطلاعاتی اختراعات و مخترعان خراسان رضوی به شمار می‌رود.

خاطرنشان كرد: در این كتاب اطلاعات ‌هزار و200 نفر از مخترعان و سه هزار اختراع شناسایی شده خراسان رضوی گردآوری شده است.

دبیر كانون مخترعان خراسان رضوی گفت: تلاش می‌كنیم داده‌های این بانك اطلاعاتی را به مرور گسترش داده و اطلاعات آن را در دیگر قالبها همچون لوح فشرده و ایجاد بانك اطلاعات تحت وب در اختیار علاقمندان قرار دهیم.