مسوول كمیسیون انتخاب طلاب پژوهشگر برتر استان خراسان رضوی بر لزوم توجه به پژوهشگران حوزوی در انتخاب محققان برگزیده استان تاکید کرد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین حمید علوی در جلسه كمیته انتخاب طلاب پژوهشگر برتر هفته پژوهش اظهار داشت: در انتخاب پژوهشگران برتر استان امسال به پژوهش های طلاب جوان‌ نیز توجه می شود تا با انگیزه بیشتر، در این بخش وارد شوند.
مدیر پژوهشی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان بیان داشت: باید از فرصت هفته پژوهش برای معرفی حوزه علمیه به عنوان یك نهاد علمی مطرح استفاده کرد لذا بایستی تقدیر از اساتید حوزه را در هفته پژوهش یک ضرورت بدانیم.
وی خاطرنشان كرد: وقتی یک طلبه به عنوان پژوهشگر انتخاب می شود، باید مستندات علمی او برای حوزه علمیه موثر بوده و توان تبدیل به مقاله، كتاب و یا ثبت به عنوان نوآوری را داشته باشد.
علوی پرورش طلاب برتر را دفاع از افتخارات حوزه علمیه خراسان دانست و افزود: ما باید تلاش کنیم در نمایشگاه پژوهش و آزمون انتخاب طلاب پژوهشگر برتر عملکردی قوی داشته باشیم و از این طریق اعتبار حوزه را در عرصه علمی و همچنین عمومی استان افزایش دهیم.
وی در خصوص معیار انتخاب طلبه برتر، عنوان كرد: در انتخاب طلبه برتر باید پژوهش حوزوی آن ها مدنظر قرار گیرد تا روحیه پژوهشی، پیش از پیش در میان طلاب افزایش یابد.
مسوول كمیسیون انتخاب طلاب برتر كمیته علمی ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی افزود: در تجلیل و انتخاب طلاب برتر، بیشتر جنبه معنوی آن دارای اهمیت است./

منبع : اکسیر پارک علم و فناوری خراسان به نقل از روابط عمومی استانداری