رییس كمیته برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی از برگزاری 12 نشست علمی تخصصی همزمان با نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، ابوالفضل بشرویی شرق مكان برگزاری این نشست های علمی را سالن همایش نمایشگاه بین المللی مشهد بیان كرد و افزود: این سمینارها از تاریخ 29 آذرماه تا اول دی ماه سال جاری ادامه می یابد.
وی افزود: سمینار "پژوهش كلید توسعه علم و فناوری" به همت پژوهشكده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی و "سمینار مبانی و حقوق مالكیت فكری" به همت پارك علم و فناوری خراسان و سمینار "چالش ها و موانع كنونی توسعه دولت الكترونیك و تجارت الكترونیك در ایران" از سوی نظام صنفی رایانه ای استان در روز 29 آذرماه برگزار خواهد شد.
مدیركل آموزش و پژوهش استانداری خراسان رضوی ادامه داد: سمینارهای "خلاقیت در محیط کار" توسط سازمان فنی و حرفه ای استان، "طرح یافته‌های پژوهشی در رابطه با راه های افزایش خلاقیت" توسط مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ع) و "نقش مراكز رشد فناوری در ایجاد اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی" توسط اداره کل کارو امور اجتماعی خراسان رضوی 30 آذرماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: سمینار "معرفی دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشكی مشهد" توسط این دانشگاه و سمینار «نقش آموزش و پژوهش در توسعه صنعت گردشگری» توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان رضوی از دیگر همایش های تخصصی است که اول دی ماه در سالن همایش‌های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
بشرویی برگزاری میزگردهای "مشهد- معماری و توسعه زائر محور" توسط موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری و "تجاری سازی ایده های فناورانه" توسط جهاد دانشگاهی مشهد در 29 آذرماه و میزگرد "بهینه سازی مصرف انرژی در بخش صنعت و معدن با رویكرد ایجاد مولدهای مقیاس كوچك و نیروگاه های پراكنده و CHP ها" توسط سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی در 30 آذر را از دیگر برنامه های تخصصی این نمایشگاه عنوان كرد.
وی برگزاری کارگاه آموزشی "بازاریابی فناوری" توسط پارک علم و فناوری خراسان در 30 آذرماه را از دیگر برنامه های جانبی نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی عنوان کرد.
رییس كمیته برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی اعلام کرد: تقویت درگاه الکترونیک ستاد هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری خراسان رضوی، مستندسازی كامل فعالیت های انجام شده در برگزاری نمایشگاه به صورت صوتی، تصویری و مكتوب و نظرسنجی از غرفه داران و بازدیدكنندگان، از دیگر برنامه های جانبی نمایشگاه امسال خواهد بود.
بشرویی برگزاری جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی را در تبیین جایگاه ممتاز پژوهشگران و اهمیت پژوهش در میان اقشار مختلف جامعه بسیار موثر دانست و گفت: گسترش روحیه تحقیق و فعالیت های علمی و فناوری در میان نوجوانان و جوانان، آشنایی دانش آموزان و دانشجویان برتر با مراكز و واحدهای پژوهشی و فرهنگ سازی و عمومی سازی پژوهش در جامعه از جمله اهداف اصلی برگزاری این �%8