معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور از انعقاد قرارداد چهار طرح كلان ملی جدید در نشست ملی «علم تا عمل» در سی‌ام آذرماه سال جاری خبر داد.

دكتر حسین سالارآملی گفت: برگزاری نشست ملی علم تا عمل در راستای تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی(مدظله العالی) مبنی بر لزوم توجه به مقوله تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و فناورانه و با نگاه ویژه به حلقه‌های دانش و فناوری در چارچوب نظام ملی نوآوری و به منظور برقراری تعاملات بین دستگاهی خواهد بود.

وی افزود: این برنامه با 2 محور اصلی طرح‌های کلان ملی فناوری و همکاری‌های دانش و صنعت، در روز30 آذر در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطر نشان ساخت: در این مراسم چهار طرح جدید کلان ملی فناوری به امضاء می‌رسد و مجوز تأسیس 20 کانون جدید دانش و صنعت صادر خواهد شد.

دكتر سالارآملی افزود: از سال 1387 تا كنون 11 طرح كلان ملی فناوری از جمله ابر رایانش، تأمین داروهای وارداتی، رصدخانه ملی، شتابگر ملی، طرح ملی گداخت و ... به تصویب رسیده و در حال اجرا است.

دكترسالارآملی افزود: همچنین در این نشست روسای 20 كانون هماهنگی دانش و صنعت جدید احكام خود را برای تاسیس این كانون‌ها دریافت خواهند كرد و بهره‌برداری از یك طرح كلان ملی كه به نتیجه نهایی رسیده است آغاز خواهد شد.