دبیر شورای مركزی كانون مخترعان ایران از حضور فعال این کانون در نمایشگاه امسال پژوهش و فناوری خراسان رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سحر سپهر اظهار داشت: فعالیت كانون مخترعان ایران امسال در دو بخش برگزاری مسابقات و ارایه جدیدترین اختراعات كانون در نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی بوده است.
وی در توضیح اختراعات ارایه شده در نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی، عنوان كرد: امسال 30 اختراع در غرفه كانون مخترعان ایران در نمایشگاه به نمایش درآمد كه بازدیدكنندگان زیادی را به خود جلب كرد.
دبیر شورای مركزی كانون مخترعان ایران با اشاره به برگزاری22 مسابقه در غرفه كانون مخترعان ایران در نمایشگاه پژوهش وفناوری خراسان رضوی، تصریح كرد: مسابقات برگزار شده در حوزه های مختلف علمی شامل مسابقات رباتیك، ماژول نویسی، نقاشی، شعر، عكاسی، الكترونیك، انتخاب برترین ایده‌های دفاعی، انتخاب برترین ایده های مهندسی پزشكی و غیره بوده است.
سپهر هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد انگیزه در جوانان و نوجوانان عنوان كرد و افزود: به همراه این مسابقات آموزش هایی نیز در آن زمینه خاص به علاقمندان ارایه می شود.
وی گروه سنی این مسابقات را رده های سنی مختلف از كودك تا بزرگسال بیان داشت و افزود: برگزاری مسابقات برای رده سنی كودكان باعث می شود كه روحیه پژوهش، خلاقیت و نوآوری از ابتدای كودكی در آنان ایجاد شده و رشد نماید.
دبیر شورای مركزی كانون مخترعان ایران خاطرنشان كرد: از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات ایجاد شور و هیجان در محیط نمایشگاه و جاذبه بیشتر برای بازدیدكنندگان بود.