آخرین مهلت شركت‌ در جشنواره انتخاب طرح ها و مقالات برتر حوزه روستایی هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی 16 آذرماه امسال می باشد.
به گزارش ستاد خبری هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری خراسان رضوی، مسوول كمیسیون انتخاب طرح ها و مقالات برتر حوزه روستایی خراسان رضوی با اعلام این خبر، عنوان کرد: متقاضیان می بایست فرم ‌تكمیل ‌شده‌ را به ‌همراه ‌مدارك ‌لازم‌، تا 16 آذرماه به‌ دبیرخانه‌ جشنواره‌ واقع در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ارسال‌ نمایند.
سید احمد محدث حسینی در رابطه با نوع‌ این طرح ها‌، تصریح کرد: طرح های پژوهشی ارایه شده باید در یكی‌ از زمینه‌‌های تحقیقات‌ بنیادی‌، تحقیقات‌ كاربردی‌، اختراعی‌ و یا ابتكاری‌ باشد.
محدث همچنین ویژگی های عمده طرح روستایی ارایه شده را توسعه پایدار و حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی، اشتغال زایی در روستا، جامعیت توسعه روستایی و مشارکت روستاییان و اثر بخشی آن ها در زمینه ایجاد اشتغال، ایجاد درآمد پایدار، افزایش تولید و بازدهی و ایجاد تشکل ها به ویژه برای جوانان و بانوان همراه با ذکر توضیحات لازم عنوان کرد.
وی اضافه کرد: طرحهایی در جشنواره شرکت داده می شوند که در فاصله 15 آذر 1388 الی15آذر 1389، تهیه و اجرا شده باشند.
گفتنی است نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی از 28 آذرماه تا اول دی ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار خواهد شد./

منبع : اکسیر پارک علم و فناوری خراسان به نقل از روابط عمومی استانداری