استاندار خراسان رضوی گفت: حوزه علمیه باید در زمینه فعالیت های پژوهشی پیشگام و سرآمد باشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی طی بازدید از غرفه حوزه علمیه مشهد در نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: حوزه علمیه همواره در طول تاریخ حافظ دین و اسلام بوده است و هم‌اكنون نیز این نقش را به بهترین شكل در جامعه ایفا می نماید.
وی جان مایه علم را پژوهش دانست و ادامه داد: در دین مبین اسلام صدها حدیث در توصیه به كسب علم و دانش وجود دارد و هیچ دینی به این اندازه به تحقیق و پژوهش بها نداده است.
استاندار خراسان رضوی تاكید كرد: انجام پژوهش در زمینه های دینی جزو مطالبات مردم از حوزه عملیه است.
صلاحی انقلاب اسلامی را یك انقلاب علمی و فرهنگی خواند و گفت: یكی از اهداف امام راحل(ره) از انقلاب اسلامی رشد علم و پژوهش در كشور بود كه به لطف خداوند متعال این هدف تاكنون به خوبی محقق شده كه گواه آن كاهش سن پژوهشگران و نخبگان در كشور و رشد جایگاه علمی ایران در جهان است.
وی نمایشگاه پژوهش را سرآغاز یك حركت بزرگ علمی دانست و بیان كرد: به بركت پیروزی انقلاب اسلامی جوانان و نخبگان كشورمان با اتكال به دانش و تكنولوژی بومی قله های ترقی را فتح نموده اند.
استاندار خراسان رضوی گفت: نمایشگاه پژوهش و فناوری خاستگاه عرضه یك سال فعالیت بی وقفه پژوهشگران، اندیشمندان و فرهیختگان جوان استان است.
وی خاطرنشان كرد: حضور جوانان و فرهیختگان در این قبیل نمایشگاه ها پیامی برای تمامی مسوولان و دست اندركاران صنعت در استان دارد و آن این است كه باید از این جوانان حمایت و طرح ها و ایده های نو و قابل استفاده آنان به سمت تجاری سازی برود.