رییس پارک علم و فناوری خراسان خواستار افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دکتر سیدحسن علم‌الهدایی با بیان اینکه باید درصد بیشتری از تولید ناخالص ملی صرف امور پژوهشی شود، اظهار داشت: پژوهش و فناوری یکی از جلوه های امنیت اقتصادی کشور است که باید اهمیت ویژه ای به آن داده شود.
وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به توسعه دانشگاه ها، تحصیلات تکمیلی و پارک های علم و فناوری در سطح کشور، شاهد رشد نرخ تبدیل فناوری به محصولات تجاری و افزایش کارآفرینی باشیم.
علم الهدایی فضاهای ایجاد شده برای حمایت از ایده ها و نوآوری مخترعان را در توسعه همه جانبه کشور و گسترش الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با اهمیت عنوان کرد.
رییس پارک علم و فناوری خراسان با مثبت ارزیابی کردن نمایشگاه پژوهش و فناوری امسال، بیان داشت: با ایجاد زمینه مناسب و انتخاب دقیق محل برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی، زمینه بازدید و بهره‌مندی همه اقشار جامعه از آن فراهم شده است.
وی با تاکید بر ضرورت شناسایی مزیت های بومی و منطقه ای موجود در کشور خاطرنشان کرد: باید موانع سد راه بهره‌مندی از این مزیت ها در راستای تضمین موفقیت برنامه های فرهنگ سازی و توسعه پژوهشی کشور، رفع شود.
علم الهدایی توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، فعال سازی همه ظرفیت آزمایشگاه ها و کتابخانه ها و انتشار مجلات علمی را در نیل به اهداف تولید علم و گسترش پژوهش و فناوری در کشور موثر دانست.
رییس پارک علم و فناوری خراسان تاکید کرد: دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی و رشد پژوهش و فناوری جهت‌گیری نمایند تا از یک بعدی شدن فعالیت ها پژوهشی جلوگیری شود./