معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از نمایشگاه هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری در خراسان رضوی بازدید كرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد مهدی‌نژاد نوری طی این بازدید از غرفه های نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی دیدن نمود و با تعدادی از پژوهشگران و فناوران استان به گفتگو پرداخت.
وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه كه به همت مسوولان و پژوهشگران استان خراسان رضوی برگزار شده دارای استانداردهای بین المللی بوده و بهترین نمایشگاه برگزار شده در سطح كشور است كه در رتبه نخست از نظر كیفیت و كمیت قرار دارد.
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای تقویت ارتباط میان محققان و پژوهشگران دانست و تاكید كرد: ارتباط میان صنعت و پژوهشگران در اینگونه نمایشگاه ها باعث تبدیل علم به ثروت و استفاده عملی از دستاوردهای دانشمندان كشورمان می گردد.
مهدی‌نژاد نوری كاربردی كردن پژوهش ها را باعث تشویق پژوهشگران و گسترش پژوهش دانست و ادامه داد: تولید علم و دستیابی به قله های علمی جز با پژوهش و تحقیق امكان پذیر نیست.
وی ادامه داد: در قانون برنامه پنجم توسعه و قانون حمایت از شركت های دانش بنیان اعتبار خوبی جهت حمایت از تحقیق و پژوهش در نظر گرفته شده است.
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تمهدیدات اندیشیده شده در دولت برای گسترش پژوهش و فناوری ادامه داد: مطالبات پژوهشی در جامعه درحال افزایش است و كشور هم اكنون در آستانه یك جهش بزرگ علمی و فناوری قرار دارد كه دولت خدمتگزار نیز از هرگونه حمایتی در این راستا دریغ نخواهد كرد.
مهدی‌نژاد نوری تصریح كرد: حضور محققین و اندیشمندان با انگیزه و جوان در این نمایشگاه باعث ارایه دستاوردهای با ارزش علمی و تحقیقاتی گردیده است.
وی تقارن شروع هدفمندسازی یارانه ها و افتتاح نمایشگاه پژوهش و فناوری را اتفاقی مبارك دانست و تاكید كرد: هدفمندسازی یارانه ها یك انقلاب اقتصادی در كشور است كه یكی از دستاوردهای آن شكوفایی بیش از پیش تحقیق و پژوهش می باشد.
معاون پژوهشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری هدفمندسازی یارانه ها را موجب ایجاد فضای رقابتی در صنایع دانست و ادامه داد: با اجرای این قانون به دلیل صرفه اقتصادی تولیدكنندگان و صنعتگران به دنبال پژوهشگران خواهند بود و از پژوهش های عملی و دارای بهره وری بالا استقبال می كنند.
مهدی نژاد نوری با اشاره به واقعی شدن قیمت ها در زمینه انرژی و دیگر موضوعات قانون هدفمندسازی یارانه ها گفت: این موضوع باعث دارا بودن صرفه اقتصادی تحقیق و پژوهش برای صنایع می باشد.
وی همچنین در این بازدید از كتاب اختراعات و مخترعان خراسان رضوی كه حاوی اطلاعات هزار و 200 مخترع خراسان رضوی و دو هزار اختراع است رونمایی كرد.