در آستانه هفته پژوهش و فناوری، برنامه های اختصاصی پارک علم و فناوری خراسان به منظور گرامیداشت این هفته و ترویج نوآوری و حمایت از فناوران اعلام شد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک با بیان این مطلب گفت: حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان با به نمایش گذاشتن توانمندی های حدود 50 موسسه فناور مستقر در مراکز رشد فناوری و پارک علم و فناوری خراسان، 24 طرح نوآورانه تحت حمایت مرکز نوآوری و 24 طرح پژوهشی متعلق به پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی مهمترین اقدام این پارک در ایام هفته پژوهش تلقی می شود.
وی ادامه داد: تجلیل از فناوران و مخترعان برتر، رونمایی از کتاب اختراعات و مخترعان خراسان، رو نمایی از سایت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان، برگزاری جشنواره اختراعات تجاری شده و نمایش آنها در غرفه ای جداگانه و معرفی نمایندگی انحصاری فن بازار ملی ایران در خراسان رضوی از جمله برنامه های این پارک در ایام برگزاری هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی می باشد.
علم الهدایی ادامه داد: سمینار مبانی و حقوق مالکیت فکری و همچنین کارگاه آموزشی بازاریابی فناوری هر یک به ترتیب در تاریخ 29 و 30 آذر ماه در محل سالن همایش نمایشگاه بین المللی مشهد از سوی پارک علم و فناوری خراسان و سمینار پژوهش کلید توسعه علم و فناوری توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی 29 آذر ماه در همان محل برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین به منظور پرداختن به ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در محل غرفه پارک علم و فناوری خراسان چهار سمینار با عناوین بازاریابی در موقعیت بحران، نقش انتقال فناوری در توسعه کشورهای در حال توسعه، نوآوری و آموزه های دینی و آمادگی الکترونیکی برگزار خواهد شد که علاقه مندان برای اطلاع بیشتر از تاریخ و زمان برگزاری این سمینارها می توانند به سایت www.kstp.ir مراجعه نمایند.
دبیر هیات امناء منطقه دو فناوری کشور در پایان گفت: مخترعان و نوآوران می توانند با حضور در غرفه پارک علم و فناوری خراسان در نمایشگاه هفته پژوهش از تسهیلات ویژه برای ارزیابی اختراعات و پذیرش طرح های نوآورانه برخوردار شوند.