در مراسم اختتامیه نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی از پژوهشگران برتر سال 89 استان تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در این مراسم كه با حضور استاندار خراسان رضوی و جمع زیادی از مدیران استان در محل تالار همایشهای نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، 109 برگزیده در بخش های مختلف پژوهشی لوح تقدیر، تندیس و مدالهای خود را از دست نماینده عالی دولت در استان دریافت كردند.
در این مراسم در بخش علوم پزشكی و پیراپزشكی عبدالرضا وارسته دل، فنی و مهندسی، ابوالفضل باباخانی، علوم كشاورزی و دامپزشكی، الناز میلانی، علوم پایه، اسكندر رستگار پویانی، علوم انسانی و هنر، مژگان عظیمی، حائز رتبه برتر شدند و لوح تقدیر، تندیس و مدال طلا دریافت نمودند.
همچنین مصطفی مكارم به عنوان فناور برتر سال 89 استان و شركت توسعه سامانه های سماتوس به عنوان موسسه فناور برتر سال 89 استان معرفی شد.
در بخش دیگری از این مراسم دانشجویان برتر پژوهش و فناوری در مقطع دكترای تخصصی و فوق تخصصی علوم پزشكی امیرحسین صاحبكار، دكترای عمومی علوم پزشكی، هانیه حسین نژاد، دكترای تخصصی غیرپزشكی محمد اكبری بورنگ، كارشناسی ارشد، محسن جعفری، كارشناسی محمد كبیری موفق به دریافت لوح تقدیر، تندیس و مدال طلا شدند.
درحوزه علوم اسلامی، محمداسماعیل عبدالهی به عنوان طلبه پژوهشگر، محمد حسن ربانی به عنوان استاد پژوهشگر ، سیدعلی شهرستانی په عنوان یشكسوت پژوهشگر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین در بخش پیشكسوتان علمی برتر در حوزه علوم پزشكی و پیراپزشكی، دكتر محمد بلالی مود، در حوزه فنی مهندسی، دكتر اسماعیل آیتی، در بخش علوم كشاورزی و دامپزشكی دكتر امین علیزاده و در بخش علوم پایه دكتر ابوالقاسم بزرگ نیا تقدیر شدند.
در بخش برترین های آموزش و پرورش، توران كارگران به عنوان معلم پژوهنده و شراره كیوان فر به عنوان دانش آموز پژوهنده، از دست استاندار خراسان رضوی لوح تقدیر دریافت نمودند.
در بخش پژوهشگران برتر حوزه توسعه روستایی نیز امسال 6 نفر به عنوان برگزیده معرفی شدند كه در این میان محمود هراتی حائز رتبه اول پژوهشگر برتر حوزه توسعه روستایی شد.
در بخش مقاله ژوستر نیز لاله كمالیان در گروه علوم انسانی، ایمان سعیدی در گروه علوم پایه، محسن اصیلی در گروه فنی و مهندسی، سیدعلیرضا حسینی كاخك در گروه پزشكی و پیراپزشكی و محمد رییسان زاده در گروه علوم كشاورزی به عنوان طراحان پوستر برتر لوح تقدیر دریافت نمودند.
در بخش ایده برتر نیز سیدمصطفی معظمی به خاطر طراحی و ساخت نصب جدید دستگاه ترمال سایكلینگ به عنوان نفر برگزیده انتخاب شد و موفق به دریافت لوح تقدیر و مدال طلا گردید.
همچنین شهرداری مشهد، شركت برق منطقه خراسان و شركت گاز نیز به عنوان دستگاه های اجرایی برتر انتخاب و مدیرعاملان آن موفق به دریافت لوح تقدیر شدند و همچنین شركت ایران خودرو خراسان به عنوان واحد صنعتی برتر برگزیده شد./