نمایندگی انحصاری فن بازار  منطقه ای خراسان به زودی به بهره برداری می رسد

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خراسان از افتتاح و بهره برداری  نمایندگی انحصاری فن بازار منطقه ای خراسان همزمان با هفته پژوهش و فناوری استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این پارک، دکتر سید مهدی میرزابابایی با اعلام این خبر اظهار داشت: دانش، فناوری و نوآوری بزرگترین ثروت کشورها در دنیای امروز محسوب می شود چراکه درآمد حاصل از فروش منابع اولیه با درآمد حاصل از ارزش افزوده ناشی از تولید و ارائه خدمات در حوزه های فناوری قابل مقایسه نیست.

 وی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا بدون داشتن منابع مواد اولیه و انرژی ، با تکیه بر دانش فنی به کشورهایی ثروتمند و صنعتی تبدیل شده اند.

 میرزابابایی خاطر نشان کرد: فرآیند توسعه اقتصاد مبتنی بر دانایی نیازمند زیرساختهایی برای تجاری کردن یافته های پژوهشی و تسهیل مبادلات و انتقال صحیح فناوری است.

  وی افزود: یکی از ابزارهای مهم که برای تسهیل فعالیت های توسعه، شفاف سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، فن بازارها می باشند.

  معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری در بیان تعریف فن بازارها بیان داشت: فن بازار به معنای بازار فناوری و محلی برای مبادلات فن آوری است که علاوه بر این در جهت ایجاد و فعال تر شدن بخش های مختلف به مقوله تجاری سازی، مبادله و توسعه فناوری کمک کند.

  وی در ادامه تصریح کرد: فن بازار منطقه ای خراسان در قالب نماینده انحصاری فن بازار ملی ایران و بعنوان مرجع اطلاعات فناوری منطقه خراسان( شامل استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی)، توسط پارک علم و فناوری خراسان و تحت نظارت پارک فناوری پردیس تاسیس شده است.

  وی هدف از راه اندازی این فن بازار را رفع نیازهای اطلاعاتی در زمینه ی تجاری سازی و مبادله دانش فنی عنوان کرد و اذعان داشت: ایجاد بانک های اطلاعات فناوری در محیط وب، طراحی لوح فشرده محصولات دارای فناوری پیشرفته و برنامه ریزی برای برگزاری نشست های تبادل فناوری جزء برنامه های آتی فن بازار منطقه ای خراسان است.

  او افزود: در حال حاضر فن بازار منطقه ای خراسان به عنوان اولین و بزرگترین بانک اطلاعات فناوری در شمالشرق کشور، ایجاد و مدیریت بازار منطقه ای فناوری را ماموریت اصلی خود قرار داده است.

  میرزا بابایی خاطر نشان کرد: ارائه خدمات مشاوره ای در قالب معرفی خدمات و تسهیلات ، تقویت قابلیت های موسسات فناور برای توسعه، انتقال و به کارگیری فناوری های جدید و ایجاد شبکه ای از همکاران فن بازار در داخل و خارج کشور اهداف دیگر راه اندازی این فن بازار می باشد.

  وی در پایان گفت: بزودی سایت اینترنتی فن بازار منطقه ای خراسان به آدرس

 www. Techmart.ir/kstp  جهت کسب اطلاعات بیشتر راه اندازی خواهد شد.