استاندار خراسان رضوی گفت: تامین منابع علمی جز با پژوهش امكان پذیر نیست.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی در حاشیه جلسه شورای آموزش و پژوهش استان با بیان این مطلب اظهار داشت: باید نهضت ترجمه از بین برود و این امر محقق نخواهد شد مگر با پژوهش كه به وسیله آن می توان به منابع علمی جدید و كاربردی دست یافت.
وی افزود: بهترین راه برای حل مسایل كشور توجه به پژوهش است كه این امر بایستی در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و توسعه اشتغال صورت پذیرد تا كمك شایانی به رفع مشكلات در این زمینه ها نماید.
استاندار خراسان رضوی گفت: پژوهش ها باید منطبق با نیاز جامعه و كاربردی باشد و به مراكز دانشگاهی توصیه كرد تا از پژوهش های غیركاربردی كه صرفا به بایگانی شدن منجر می شود اجتناب كنند.
صلاحی خاطرنشان كرد: افزایش 3.5 درصدی بودجه پژوهش در استان خراسان رضوی در مقایسه با سال گذشته نشان از اهتمام مسوولان به امر پژوهش در مراكز دانشگاهی و دستگاه های اجرایی دارد كه باید از آن نهایت استفاده را برد.
وی گفت: تمامی دانشگاه های استان باید با یكدیگر در خصوص پژوهش همكاری كنند و یك هم افزایی علمی در استان صورت پذیرد تا بتوان جایگاه استان را در میان استان های كشور ارتقا داد.
استاندار خراسان رضوی در پایان از دستگاه های اجرایی و دانشگاه های استان خواست تا از افكار، ایده ها و پژوهش های كاربردی افراد و دانشجویان تحت پوشش خود استفاده كنند و آنان را به پژوهش، تحقیق و كار بیشتر در زمینه های مختلف علمی تشویق نمایند./