تبلیغات
هفته پژوهش - مطالب آذر 1387

معاون وزیرعلوم خبر داد : پذیرش دانشجوی پژوهش محور ارشد و دکتری در مراکز پژوهشی از سال آینده گروه آزمون وسنجش : مراسم تودیع و معارفه دکترسید خطیب الاسلام صدر نژاد و دکتر علی اصغرتوفیق روسای پیشین و جدید پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور دکتر محمدمهدی نژاد نوری، معاون پژوهشی و فن آوری وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در محل این پژوهشگاه برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر مهدی نژاد طی سخنانی در این مراسم با اشاره به این که پژوهشگاه مواد و انرژی نخستین مرکز پژوهشی تاسیس شده پس از انقلاب اسلامی می باشد، تغییر مدیران را در جهت پویایی و تحرک بیشتر سازمانها امری ضروری دانست و اظهار داشت: رفت و آمدهای مدیران در سازمانها با کارهای مفید و مثبتی همراه است زیرا وقتی یک مدیر به مدت زیادی در یک واحد مدیریت کند، مشکلات و مسائل مختلف ذهن او را خسته کرده و مانع از تحرک و پویایی وی شده و طبعا در کیفیت امور و عدم تحرک سازمان موثر خواهد بود و حتی جابجایی مدیران موفق هم در ارتقا» کیفیت سازمان مفید است. معاون پژوهشی و فن آوری وزیر علوم، سیاست این وزارتخانه در تغییرات مدیران را اقدامی در راستای افزایش پویایی و ارتقا کیفیت عنوان کرد و گفت: نوع فعالیت ما باید از نوع جهادی و عملیاتی باشد تا بر مشکلات غلبه کرده و از فرصت ها جهت بهبود امور استفاده کنیم. دکتر مهدی نژاد به انجام امور پژوهشی در دانشگاهها و مراکز پژوهشی با توجه به اولویت حل معضلات کشور اشاره کرد و گفت: امور پژوهشی باید در خدمت بر طرف کردن نیازهای کشورمان باشد و تنها به صرف افزایش تولید مقالات علمی در کشور نمی توان مدعی پیشرفت علمی شد بلکه زمانی امور پژوهشی و تحقیقاتی موثر واقع می شوند که بتوانند در راستای حل معضلات کشور قدم بردارند. وی ادامه داد: با مطالعه تجربه های موفق پژوهشی در سطح جهانی می توان دریافت در تقسیم بودجه های پژوهشی باید بخش قابل ملاحظه ای از آن صرف انجام نیازهای شناخته شده و بخش محدودتری را نیز برای نیازهای آینده اختصاص دهیم. دکتر مهدی نژاد با تاکید بر تامین زیر ساخت ها و تجهیزات پژوهشگاهها برای فعالیت بهتر و مفیدتر اظهار داشت: پژوهشگاه های ما علاوه بر تولید مقالات علمی و پژوهشی ، باید به دنبال رفع نیازهای جامعه باشند تا زمینه اقتدار و پویایی جامعه فراهم شود. معاون پژوهشی و فن آوری وزیر علوم از پذیرش دانشجویان دکتری و تحصیلات تکمیلی به صورت پژوهش محور در مراکز پژوهشی خبر داد و گفت: از سال آینده در بعضی از پژوهشگاهها پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری به صورت پژوهش محور انجام می شود و پژوهشگاهها باید در راستای حل نیازهای جامعه کاملا از این نوع دانشجویان استفاده نمایند که این مسئله باعث رشد کارآفرینی در میان دانشجویان می شود. در پایان این مراسم حکم انتصاب وزیر علوم برای دکتر توفیق رئیس جدید پژوهشگاه مواد و انرژی و لوح تقدیراز زحمات دکترصدرنژاد ریاست پیشین این پژوهشگاه توسط معاون پژوهشی و فن آوری وزیر علوم به آنها اهدا شد.


معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی اعضای ستاد کمیته هفته پژوهش را معرفی کرد. غلامرضا فهرستی دبیر ستاد هفته پژوهش با بیان این مطلب افزود: دکتر منصور کبگانیان در احکام جداگانه اعضای ستاد کمیته هفته پژوهش را معرفی کرد. وی اضافه کرد: بر اساس احکام صادر شده از سوی معاون پژوهشی وزارت علوم، فیروز بختیاری نژاد به عنوان دبیر جشنواره پژوهشگران برتر، مرتضی زالی به عنوان دبیر کمیته استانی، علیرضا صادق به عنوان دبیر اجرایی هفته پژوهش، محمد صادق علیایی به عنوان دبیر کمیته تجهیزات و منابع و حسام هزاوه ای به عنوان دبیر کمیته تبلیغات منصوب شدند. نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی کشور همزمان با هفته پژوهش برگزار می شود و از پژوهشگران برگزیده کشوری در روز 25 آذر ماه همزمان با روز پژوهش تقدیر به عمل می آید. هفته پژوهش از 21 تا 27 آذرماه سال جاری برگزار می شودنظرسنجی

  • نظر شما درباره زمان برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال چیست؟

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :