تبلیغات
هفته پژوهش - مطالب دی 1389

نمایندگی انحصاری فن بازار  منطقه ای خراسان به زودی به بهره برداری می رسد

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خراسان از افتتاح و بهره برداری  نمایندگی انحصاری فن بازار منطقه ای خراسان همزمان با هفته پژوهش و فناوری استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این پارک، دکتر سید مهدی میرزابابایی با اعلام این خبر اظهار داشت: دانش، فناوری و نوآوری بزرگترین ثروت کشورها در دنیای امروز محسوب می شود چراکه درآمد حاصل از فروش منابع اولیه با درآمد حاصل از ارزش افزوده ناشی از تولید و ارائه خدمات در حوزه های فناوری قابل مقایسه نیست.

 وی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا بدون داشتن منابع مواد اولیه و انرژی ، با تکیه بر دانش فنی به کشورهایی ثروتمند و صنعتی تبدیل شده اند.

 میرزابابایی خاطر نشان کرد: فرآیند توسعه اقتصاد مبتنی بر دانایی نیازمند زیرساختهایی برای تجاری کردن یافته های پژوهشی و تسهیل مبادلات و انتقال صحیح فناوری است.

  وی افزود: یکی از ابزارهای مهم که برای تسهیل فعالیت های توسعه، شفاف سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، فن بازارها می باشند.

  معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری در بیان تعریف فن بازارها بیان داشت: فن بازار به معنای بازار فناوری و محلی برای مبادلات فن آوری است که علاوه بر این در جهت ایجاد و فعال تر شدن بخش های مختلف به مقوله تجاری سازی، مبادله و توسعه فناوری کمک کند.

  وی در ادامه تصریح کرد: فن بازار منطقه ای خراسان در قالب نماینده انحصاری فن بازار ملی ایران و بعنوان مرجع اطلاعات فناوری منطقه خراسان( شامل استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی)، توسط پارک علم و فناوری خراسان و تحت نظارت پارک فناوری پردیس تاسیس شده است.

  وی هدف از راه اندازی این فن بازار را رفع نیازهای اطلاعاتی در زمینه ی تجاری سازی و مبادله دانش فنی عنوان کرد و اذعان داشت: ایجاد بانک های اطلاعات فناوری در محیط وب، طراحی لوح فشرده محصولات دارای فناوری پیشرفته و برنامه ریزی برای برگزاری نشست های تبادل فناوری جزء برنامه های آتی فن بازار منطقه ای خراسان است.

  او افزود: در حال حاضر فن بازار منطقه ای خراسان به عنوان اولین و بزرگترین بانک اطلاعات فناوری در شمالشرق کشور، ایجاد و مدیریت بازار منطقه ای فناوری را ماموریت اصلی خود قرار داده است.

  میرزا بابایی خاطر نشان کرد: ارائه خدمات مشاوره ای در قالب معرفی خدمات و تسهیلات ، تقویت قابلیت های موسسات فناور برای توسعه، انتقال و به کارگیری فناوری های جدید و ایجاد شبکه ای از همکاران فن بازار در داخل و خارج کشور اهداف دیگر راه اندازی این فن بازار می باشد.

  وی در پایان گفت: بزودی سایت اینترنتی فن بازار منطقه ای خراسان به آدرس

 www. Techmart.ir/kstp  جهت کسب اطلاعات بیشتر راه اندازی خواهد شد.


گروه

نام موسسه

مسئول

موسسات فناور

مخترعین

شرکت سیگماپرداز ارقام

مهندس محمدرسول موحدیان نژاد

شرکت پایا مکانیک آسیا

مهندس محسن جفایی

اختراعات تجاری سازی شده

علیرضا اردلان

کمسیون برگزاری مسابقات

سحر سپهر

سازمان بسیج دانشجویی

مجتبی تنها


گروه

نام پژوهشگر

رتبه

علوم پایه

آقای دكتر اسكندر رستگار پویانی

اول

خانم دكتر مریم متین مقدم

دوم

آقای مهندس محمدصادق امیری

سوم

آقای دكتر بهروز ملكی

برگزیده و شایسته تقدیر

آقای دكتر رضا طیبی

برگزیده و شایسته تقدیر


گروه

نام پژوهشگر

رتبه

علوم كشاورزی و دامپزشكی

خانم مهندس الناز میلانی

اول

آقای دكتر رسول كدخدایی

دوم

آقای دكتر محمدرضا نصیری

سوم

آقای دكتر جواد طباطبایی یزدی

برگزیده و شایسته تقدیر

آقای دكتر محمدرضا رمضانی مقدم

برگزیده و شایسته تقدیر


گروه

نام پژوهشگر

رتبه

فنی و مهندسی

آقای دكتر ابوالفضل باباخانی

اول

آقای دكتر عباس افراسیابی

دوم

آقای دكتر مهدی یعقوبی

سوم

آقای دكتر رحیم بهنام نیك

برگزیده و شایسته تقدیر

*

*


گروه

نام پژوهشگر

رتبه

علوم پزشكی و پیراپزشكی

آقای دكتر عبدالرضا وارسته اول

اول

آقای دكتر حسین حسین زاده

دوم

آقای دكتر مجید غیور مبرهن

سوم

خانم دكتر نغمه احمدیان كیا

برگزیده و شایسته تقدیر

آقای دكتر هادی استادی مقدم

برگزیده و شایسته تقدیر


معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان این‌كه همزمان با ایام الله دهه مبارك فجر سومین جشنواره ملی نوآوری برگزار خواهد شد گفت: این جشنواره در سه بخش داوری اختراعات، تجاری ‌سازی اختراعات و نوآوری‌ها و داوری اختراعات تجاری شده برگزار می‌شود. دكتر نسرین سلطانخواه روز جمعه در گفتگو با ایرنا، از برگزاری سومین جشنواره ملی نوآوری و شكوفایی فجر انقلاب اسلامی ایران خبر داد و گفت:‌ سومین جشنواره ملی نوآوری و شكوفایی فجر انقلاب اسلامی همزمان با ایام‌الله دهه مباركه فجر از هجدهم تا بیست و یكم بهمن 1389 در سه بخش داوری اختراعات، تجاری ‌سازی اختراعات و نوآوری‌ها و داوری اختراعات تجاری شده در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.وی گفت:ثبت نام برای حضور در جشنواره از تاریخ یكم تا بیستم دی ماه از طریق سامانه اینترنتی ثبت نام در وبگاه بنیاد ملی نخبگان فراهم می‌باشد.سلطانخواه گفت: اختراعاتی كه سه مولفه داشتن پایه‌های علمی، عدم تكراری و وجود نوآوری و شرایط كاربردی شدن را داشته باشند از سوی بنیاد نخبگان مورد حمایت قرار می‌گیرد.رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین در پاسخ به این سوال كه رسانه‌های غربی مهاجرت نخبگان را به عنوان فرار مغزها القا می‌كنند، افزود: این یكی دیگر از جنگ‌های روانی دشمنان است كه همواره آن را برعلیه نظام جمهوری اسلامی ایران به كار گرفته‌اند.وی یادآور شد:جمهوری اسلامی ایران یك كشور با مرزهای باز است و محدودیتی برای مهاجرت نخبگان برای كسب علم و تحقیقات علمی به سایر كشورها وحود ندارد و مهاجرت نخبگان به فرا مرزهای كشور برای كسب علم و دستیابی به قله‌های دانش است و این موضوع در سایر كشورها نیز وجود دارد. به گفته وی، نخبگان علمی ایران پس از دانش اندوزی و كسب علم در فرای مرزها دوباره برای خدمت به كشور به وطن باز می‌گردند و زمینه بازگشت نخبگان فراهم است.با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان كشور دفتر استانی نخبگان چهارمحال وبختیاری راه اندازی شد.


رئیس پارک علم و فناوری خراسان در یازدهمین جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر کشور لقب مدیر فناوری برتر و در بخش تبدیل علم به ثروت این پارک عنوان پارک علم و فناوری برتر را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان این جشنواره در سومین روز از برگزاری هفته پژوهش و فناوری در تهران برگزار شد که پارک علم و فناوری خراسان به لحاظ راندمان بالای تبدیل علم به ثروت و حمایت از موسسات فناور در این عرصه ها عناوین برتر کشور را به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است برنامه های جدیدی در پارک علم و فناوری خراسان برای حمایت از بازار موسسات فناور نوپا در حال پیگیری است تا علاوه بر حفظ جایگاه فعلی نسبت به گسترش بازار آنان اقدام شود. 


"اولین همایش مالت و فراورده های آن" با عنایت به الطاف الهی و بهره گیری از متخصصین و داخلی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی، شرکت نیرو مالت خراسان و پارک علم و فناوری خراسان در نظر دارد همایش یکروزه ای تحت عنوان اولین همایش مالت و فراورده های آن را در 27 مهر ماه سال 1390 (19 اکتبر 2011) برگزار نماید.


مراسم اهداء احکام دو کانون هماهنگی دانش و صنعت خراسان رضوی در زمینه های تخصصی نان و کشاورزی زیستی با حضور مدیر کل دفتر تجاری سازی و همکاری های دانشگاه و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، مدیر کل دفتر تجاری سازی و همکاری های دانشگاه و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم بیان داشت: اعتبارات ویژه ای برای حمایت از پارک های علم و فناوری و موسسات دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

مهندس محمد جواد قاسمی ادامه داد: از این اعتبارات مبلغ 300 میلیون تومان به مراکز رشد فناوری پارک علم و فناوری خراسان، 500 میلیون تومان به مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 100 میلیون تومان به مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد اختصاص دارد.

وی افزود: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعداد 9 ستاد توسعه فناوری های پیشرفته تشکیل شده است که شامل انرژی های نو، نانو، هوا-فضا، سلولهای بنیادی، زیست فناوری، اطلاعات و ارتباطات، ژنتیک از جمله آنها می باشند.

وی از تشکیل 60 کانون هماهنگی دانش و صنعت در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس یك مدل جدید مبتنی بر یك كالا یا خدمت خاص، تشكل‌هایی با عنوان كانون‌های هماهنگی دانش و صنعت در عرصه اقتصاد و علم و فناوری كشور پای به عرصه ظهور گذاشتند تا با همیاری تمامی دست‌اندركاران دانش، تولید، بازرگانی و خدمات مربوط به یك كالا یا خدمت خاص، افق‌های جدیدی را فراروی دانشگران و صنعتگران بگشاید.

قاسمی گفت: مبلغ 350 میلیون تومان برای حمایت از دو طرح فناورانه گیت های امنیتی فرودگاهی و دستگاه تقلیل فشار به دو موسسه فناور مستقر در پارک علم و فناوری خراسان اختصاص داده شده است.

در پایان این مراسم حکم کانون هماهنگی دانش و صنعت نان استان به دکتر توکلی رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی و  کانون هماهنگی دانش و صنعت کشاورزی زیستی استان به دکتر علیرضا عاشوری رئیس دانشگاه فردوسی مشهد توسط رئیس پارک علم و فناوری خراسان و مدیر کل دفتر تجاری سازی و همکاری های دانشگاه و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهداء گردید.

شایان ذکر است در بازدید دو روزه، ایشان از پارک علم و فناوری خراسان و مراکز رشد وابسته به آن  شامل مرکز رشد جامع، ict، خیام -  نیشابور، دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز رشد در حال تاسیس کشاورزی منابع طبیعی و صنایع غذایی جهاد کشاورزی استان دیدار نمودند و با دستاوردهای این مراکز آشنا شدند.


با هدف هم افزایی در حوزه فناوری های  نفت و گاز و پتروشیمی کشور؛

گروه فناوران انرژی پارک علم و فناوری خراسان تشکیل شد

مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خراسان گفت: گروه فناوران انرژی پارک علم و فناوری خراسان به منظور افزایش توانمندی های کشور در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی با توجه به تحریم ها و بسترسازی به منظور خودکفایی در این صنعت در این پارک تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی این پارک مهندس حمیدرضا صالح مقدم با اعلام این خبر تصریح کرد: گروه فناوران انرژی  که در آینده در قالب حقوقی کنسرسیوم فعالیت خواهد کرد، متشکل از شرکت های فناور فعال  در زمینه های مختلف صنعت پتروشیمی  است.

وی افزود: این شرکت ها دارای توان تخصصی لازم برای پاسخگویی به نیازهای داخلی  این صنعت  با توجه به تحریم های اعمال شده علیه  کشور هستند که می تواند گام بلندی برای خودکفایی در این زمینه باشد.

وی در پاسخ به این سوال که فعالیت های این گروه در چه مرحله ای است، تصریح کرد: هئیت مدیره این گروه که  از بین شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری خراسان تشکیل شده است اکنون در مرحله تدوین  آئین نامه های اجرایی قرار دارد و  تا کنون تعامل سازنده ای میان شرکت های حاضر در این گروه برقرار شده است.

صالح مقدم همچنین به برقراری تعامل بین این گروه و پارک علم و فناوری بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: در آینده نزدیک تحت عنوانی حقوقی یک نماینده از گروه فناوران انرژی پارک علم و فناوری خراسان با هدف  شناخت نیازهای صنایع نفت و گاز و انتقال آنها به اعضای گروه در پارک علم و فناوری بوشهر مستقر خواهد شد تا تعاملی سازنده در این زمینه حاصل شود.

وی افزود: به منظور گسترش این تعاملات مقرر گردید نمایندگانی از پارک علم و فناوری خراسان از پارک علم و فناوری استان بوشهر بازدید به عمل آورند.


مدیریت محترم ، کارفرمای ارجمند و پژوهشگر گرامی ،
با اهدای سلام و تحیات
احتراماً ، بدینوسیله از جنابعالی جهت حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و بازدید و آشنایی با دستاوردهای پژوهشی و فناوری در پارک علم و فناوری خراسان رضوی دعوت بعمل می آید.
مقدم شما را در بخش اختصاصی امور مؤسسات و شرکت های همکار پارک در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران گرامی می داریم.

زمان نمایشگاه و ساعات بازدید : 
چهارم دیماه 1389 لغایت نهم دیماه 1389

 

افتتاحیه : روز شنبه چهارم دیماه 1389

 

اختتامیه : روز پنجشنبه نهم دیماه 1389

مكان : مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران ، مجموعه غرفه های پارک علم و فناوری خراسان رضوی


هفته پژوهش

شنبه 4 دی 1389 07:45 ب.ظ

- با پژوهش تصمیم بگیرید
- تحقیق زمینه ساز جهش نسل انقلاب در میدان رقابت های علمی و پژوهشی است.
- كار مضاعف در سایه پژوهش و نوآوری ثمربخش خواهد بود.
- تحقیق بال پرواز به سوی استقلال علمی است.
- آن كس كه پژوهش را استمرار نمی بخشد از درك دانش بی نصیب است.
- بدون پژوهش و فناوری تصمیم گیری نكنیم.
- برای ترقی و پیشرفت هیچ روشی بهتر از تحقیق و پژوهش نیست.
- پژوهش پایه خدمت به مردم .
- تحقیق كردن یك مجاهده مستمر علمی است.
- تحقیق و پژوهش كلید رشد ملت هاست.
- سنگ بنای توسعه علمی، پژوهش و تحقیق است.
- پژوهش چراغ هدایت جامعه به سوی توسعه پایدار است.
- پژوهش را باور كنیم و بدون تحقیق تصمیم گیری نكنیم.
- پژوهش سرآغاز توسعه و توسعه شرط بقاست.
- توجه به پژوهش نیاز اولیه پایه گذاری اقتصادی مبتنی بر دانایی است.
- نوآوری، پژوهش، فناوری كلید واژه های موفقیت در مسیر توسعه.
- هفته پژوهش و فناوری گرامی باد.
- پژوهش و فناوری نقطه اتصال جمهوری اسلامی به علوم پیشرفته و شكوفایی در میدان رقابت های جهانی است.
- پژوهش و فناوری ضامن تداوم سربلندی ایران اسلامی در عرصه هاهی مختلف علمی است.
- همت مضاعف كار مضاعف سرلوحه كار همه پژوهشگران و محققان استان


پورتال هفته پژوهش کشور

سایت نمایشگاه پژوهش کشور


نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناوری 1389 کشور - تهران


 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  

نظرسنجی

 • نظر شما درباره زمان برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال چیست؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :