تبلیغات
هفته پژوهش - مطالب آذر 1389

رییس پارک علم و فناوری خراسان خواستار افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دکتر سیدحسن علم‌الهدایی با بیان اینکه باید درصد بیشتری از تولید ناخالص ملی صرف امور پژوهشی شود، اظهار داشت: پژوهش و فناوری یکی از جلوه های امنیت اقتصادی کشور است که باید اهمیت ویژه ای به آن داده شود.
وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به توسعه دانشگاه ها، تحصیلات تکمیلی و پارک های علم و فناوری در سطح کشور، شاهد رشد نرخ تبدیل فناوری به محصولات تجاری و افزایش کارآفرینی باشیم.
علم الهدایی فضاهای ایجاد شده برای حمایت از ایده ها و نوآوری مخترعان را در توسعه همه جانبه کشور و گسترش الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با اهمیت عنوان کرد.
رییس پارک علم و فناوری خراسان با مثبت ارزیابی کردن نمایشگاه پژوهش و فناوری امسال، بیان داشت: با ایجاد زمینه مناسب و انتخاب دقیق محل برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی، زمینه بازدید و بهره‌مندی همه اقشار جامعه از آن فراهم شده است.
وی با تاکید بر ضرورت شناسایی مزیت های بومی و منطقه ای موجود در کشور خاطرنشان کرد: باید موانع سد راه بهره‌مندی از این مزیت ها در راستای تضمین موفقیت برنامه های فرهنگ سازی و توسعه پژوهشی کشور، رفع شود.
علم الهدایی توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، فعال سازی همه ظرفیت آزمایشگاه ها و کتابخانه ها و انتشار مجلات علمی را در نیل به اهداف تولید علم و گسترش پژوهش و فناوری در کشور موثر دانست.
رییس پارک علم و فناوری خراسان تاکید کرد: دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی و رشد پژوهش و فناوری جهت‌گیری نمایند تا از یک بعدی شدن فعالیت ها پژوهشی جلوگیری شود./


استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی باید در زمینه پژوهش برترین در کشور باشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی محمود صلاحی در آیین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی با بیان این مطلب اظهار داشت: خراسان رضوی با دارا بودن 153 واحد دانشگاهی و230 هزار دانشجو, 10 هزار و 500 واحد آموزشی و بیش از یک میلیون دانش آموز و 200 حوزه علمیه اعم از خواهران و برادران این استان باید به عنوان برترین در حوزه پژوهش و فناوری در کشور باشد.
وی افزود: کانون مخترعان ایران واحد خراسان با بیش از هفت هزار عضو فعال و صاحب اختراع جزو افتخارات استان محسوب می شوند که در قسمت های مختلف علمی به دستاوردهای بی نظیر دست یافته اند.
استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به این پیشینه قوی درسطح استان و اهتمام ویژه مسوولان استان به امر پژوهش و استقبال پژوهشگران, اندیشمندان, صاحبنظران و دانشمندان باید نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان در کشور برترین باشد.
صلاحی تصریح کرد: پژوهش سبب به وجود آمدن اندیشه و اندیشه موجب تولید دانش می شود و دانشمند کسی است که دانش را فرا می گیرد و اندیشمند کسی است که تولید دانش می کند و این امر بدون پژوهش امکان پذیر نیست.
وی خاطرنشان کرد: در تمام قرآن امر به پژوهش و تدبر درخصوص زمین و آسمان و کواکب و دنیای پیرامون شده است و اساسا دین اسلام بر پایه پژوهش بنا شده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: ماهیت انقلاب اسلامی بر پایه فرهنگ و توجه به دین اخلاق و انسانیت بناشده است که تمامی این ها مستلزم پژوهش و نگرش عمیق است.
صلاحی اظهار داشت: دنیای غرب سطحی نگری را در بین جوامع القا می کند خصوصا درروابط انسانی ولی آموزه های دینی و اسلامی ما بر صداقت و انسانیت بنا شده است.
مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز که مصادف است با آغاز یک انقلاب اقتصادی در کشور است تنها با اتکا به فعالیت های پژوهشی و یک وفاق ملی محقق شده است.
وی گفت: یکی از دلایلی که پژوهش در کشور ما توسعه پیدا نمی کند عدم استقبال و سرمایه گذاری می باشد چراکه بودجه پژوهشی به منابع دولتی وابسته است و با اجرای قاون هدفمندسازی یارانه ها با ایجاد رقابت در بازار توجه به مسایل پژوهشی بیشتر خواهدشد.
مهدی نژاد نوری گفت: تصویب قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی اختراعات و نوآوری ها و تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی با سرمایه ای بالغ بر سه هزار میلیارد تومان طی سه سال و بعد از آن اختصاص درصدی از بودجه کشور توجه مسوولان به امر پژوهش را می رساند.
وی افزود: هم اکنون دو هزار نفر در پارک ها و مراکز رشد در سطح کشور مشغول به فعالیت می باشند که با برنامه ریزی زمینه جذب تعداد بیشتری از نخبگان را فراهم خواهد آورد./


با حضور استاندار خراسان رضوی از 109 برگزیده نمایشگاه هفته پژوهش خراسان رضوی تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی در آیین اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال كه در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی مشهد و با حضور جمعی از مسوولان استان برگزار شد، از 109 برگزیده برتر در بخش های مختلف این نمایشگاه تقدیر كرد.
رضا عبدالملكی جانشین ستاد هفته گرامیدشت پژوهش خراسان رضوی در این مراسم اظهار داشت: برای شكل گیری چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی، 17 هزار ساعت كار كارشناسی در مجموعه كمیته ها ، زیركمیته ها و دستگاه های اجرایی صورت گرفته است.
وی افزود: امسال متقاضیان، زمینی به وسعت 25 هزار متر مربع را خواستار بوده اند كه به لحاظ محدودیت مكانی این نمایشگاه تنها در زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع شكل گرفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی گفت: نمایشگاه هفته پژوهش امسال برای چهارمین سال متوالی به عنوان نمایشگاه برتر كشور انتخاب گردیده است كه باید از حضور موثر حوزه های علمیه، مراكز آموزش عالی و دستگاه های اجرایی تقدیر به عمل آورد.
وی خاطر نشان كرد: بودجه پژوهش در دستگاه های اجرایی هم اكنون كمتر از یك درصد است كه این رقم باید به چهار درصد افزایش یابد.
عبدالملكی همچنین خواستار عمومی سازی پژوهش و توسعه روستایی و دستیابی به ویژگی های روستای اسوه در سایه پژوهش و فعالیت های مطالعاتی شد.
سید ابوالفضل بشرویی مدیركل آموزش و پژوهش استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم هدف از برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش را تبیین موضوع پژوهش و معرفی پژوهش های صورت گرفته توسط جوانان، نخبگان و اندیشمندان جوان خراسان اعلام كرد.
وی گفت: تزریق روحیه پژوهش خواهی، اجرایی شدن پژوهش های صورت گرفته، تعامل بخش های پژوهشی با بخش صنعت و تولید و همچنین فرهنگ سازی و عمومی سازی پژوهش از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه بوده است.
شایان ذكر است امسال از یك نفر پژوهشگر برتر دانشگاهی، سه نفر فناور برتر، سه موسسه فناور برتر، 14 دانشجوی برتر در مقاطع مختلف تحصیلی، پنج معلم پژوهشگر برتر و هفت نفر دانش آموز پژوهنده برتر تقدیر شد.
بر اساس این گزارش همچنین سه نفر پژوهشگر برتر در حوزه آموزش و پرورش، هفت پژوهشگر در حوزه توسعه روستایی، چهار طلبه پژوهشگر، چهار استاد پژوهشگر، 9 پیشكسوت دانشگاهی و حوزوی، چهار ایده برتر، 21 محقق، مقاله و پوستر برتر، سه دستگاه اجرایی برتر و یك واحد صنعتی برتر از جمله 109 برگزیده نمایشگاه هفته پژوهش امسال بوده اند./


همراه با هفته پژوهش

یکشنبه 28 آذر 1389 06:47 ب.ظ

بازدید ۷ساعته استاندار از نمایشگاه پژوهش استاندار:دفتر پیگیری اجرای طرح های پژوهشی در استان تاسیس می شود.

استاندار خراسان رضوی در طولانی ترین بازدید خود در طولانی ترین شب سال از نمایشگاه پژوهش استان با بیان این که وظیفه دستگاه ها حمایت از فعالیت های پژوهشی است تاکید کرد: اسفند ماه امسال مطالبات استانداری از دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها خواهد بود که یکی از موارد جدی آن میزان پرداختن به پژوهش و اهمیت به جوانان پژوهشگر می باشد.محمود صلاحی افزود: در سال آینده دفتری تشکیل خواهیم داد که مسئولیت رصد کردن پروژه های پژوهشی و سرانجام آن ها را برعهده دارد و در نمایشگاه سال آینده غرفه ای ویژه ارائه سرنوشت پروژه های انجام گرفته جهت اطلاع رسانی تشکیل می شود.

مزیت های استان باید پژوهش شود

صلاحی رتبه استان خراسان رضوی در پژوهش را بالا ذکر و تصریح کرد: نمایشگاه هفته پژوهش خراسان ۲ سال است به عنوان نمایشگاه برتر کشور انتخاب می شود و در کنار آن قابلیت های بالای پژوهشی استان مانند ۱۵۳ واحد دانشگاهی، ۲۳۰ هزار دانشجو، ۲۰۰حوزه علمیه، افزایش 3.5 درصدی بودجه پژوهش و... نشان گر ظرفیت های بالای استان است که باید از آن استفاده شود.وی مزیت های هر استانی را مهم ترین موضوعات مورد پژوهش در آن استان عنوان کرد و افزود: خراسان رضوی استانی دارای معادن و صنایع بالاست و تنوع محصولات کشاورزی آن ۵برابر استان های دیگر است و برای بهره برداری و استفاده کیفی از این فرصت ها نیاز به فعالیت های پژوهشی در عرصه های مختلف این علوم است.استاندار خراسان رضوی زیربنای تولید علم را تحقیق و پژوهش دانست و گفت: علم بدون پژوهش استحکام ندارد؛ دنیای امروز دنیای پیشرفت است و مسیر توسعه و پیشرفت از راه علم وپژوهش می گذرد.

رونمایی از چند طرح پژوهشی

استاندار خراسان رضوی هم چنین در طول بازدید خود از چند طرح پژوهشی رونمایی کرد. این طرح ها شامل ۳طرح مخابراتی، یک هواپیمای ویژه، طرح تولید نانواکسید آلومینیوم و گاما آلومینا، طرح نیروگاه مهام شرق بود.

ساخت دستگاه تقسیم گر خمیر نان با قابلیت افزایش کیفیت نان توسط مخترع گنابادی

عرفانی/مخترع گنابادی دستگاه تقسیم گر خمیر نان را با قابلیت افزایش کیفیت پخت نان برای اولین بار در کشور اختراع کرد.به گفته مخترع جوان این دستگاه، تزریق دقیق خمیر با سرعت بالا و با کیفیت بسیار بهتر از انواع مشابه خارجی سبب پخت مناسب تر نان و کاهش ضایعات نان می شود. این دستگاه نسبت به نمونه های خارجی دارای دقت بسیار بالایی است و برای ارتقای کیفیت پخت نان و ایجاد یکنواختی در خمیر می توان خمیر نان را با درصد آب بیشتری مخلوط کرد. ضمن این که مصرف انرژی در این تقسیم گر خمیر نان یک سوم کم مصرف ترین نمونه مشابه خارجی آن است و دستگاه مذکور قابلیت استفاده برای خمیر نان های سنتی و صنعتی را دارد، استفاده از آن هم به دلیل عدم دخالت دست، روند کاملا بهداشتی را طی می کند.وی در ادامه تصریح کرد: فن بازار منطقه ای خراسان در قالب نماینده انحصاری فن بازار ملی ایران و به عنوان مرجع اطلاعات فناوری منطقه خراسان (شامل استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی) توسط پارک علم و فناوری خراسان وتحت نظارت پارک فناوری پردیس تاسیس شده است و هدف از راه اندازی آن، رفع نیازهای اطلاعاتی در زمینه تجاری سازی و مبادله دانش فنی است.

کمتر از ۱۰درصد مخترعان از اصول بازاریابی اطلاع دارند

عرفانی/به گفته یک عضو هیئت علمی دانشگاه کمتر از ۱۰ درصد مخترعان از اصول و مبانی بازاریابی و تجاری سازی اطلاع دارند.دکتر فریبرز دخانیان در کارگاه آموزش بازاریابی فناوری گفت: بازاریابی اساس فناوری و محور اصلی تولید انبوه هر ایده نو می باشد.وی اظهار داشت: از همان ابتدا که ایده ای به ذهن فرد می رسد باید قابلیت تجاری شدن و نشدن آن ارزیابی شود تا از صرف هزینه های زمانی و مادی جلوگیری شود.این کارشناس مدیریت بازاریابی استراتژیک با بیان این که کمتر از پنج درصد اختراعاتی که ثبت می  شوند تجاری سازی شده و به تولید انبوه می رسند، گفت: در صورتی که ایده ای بدون توجه به تجاری سازی آن تحقیقاتی شود به طور حتم این ایده همانند بسیاری از اختراعات صرفا درکتابخانه ها و آزمایشگاه ها می ماند.دخانیان در رابطه با لزوم آشنایی مخترعان با اصول بازاریابی و تجاری سازی گفت: هر مخترع ابتدا باید با اصول بازاریابی آشنا شود و با این رویکرد از نظر مشاوران و متخصصان این عرصه برای تجاری سازی محصول خود استفاده نماید تا خود و جامعه از مزایای آن بهره مند شوند. این مدرس دانشگاه گفت: تولید و صنعت کشور نیازمند صنعتگران حرفه ای است و فرد حرفه ای هم باید رفتارحرفه ای داشته باشد، بنابراین آگاهی دقیق و آشنایی با اصول بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار است.


استاندار خراسان رضوی گفت: حوزه علمیه باید در زمینه فعالیت های پژوهشی پیشگام و سرآمد باشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی طی بازدید از غرفه حوزه علمیه مشهد در نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: حوزه علمیه همواره در طول تاریخ حافظ دین و اسلام بوده است و هم‌اكنون نیز این نقش را به بهترین شكل در جامعه ایفا می نماید.
وی جان مایه علم را پژوهش دانست و ادامه داد: در دین مبین اسلام صدها حدیث در توصیه به كسب علم و دانش وجود دارد و هیچ دینی به این اندازه به تحقیق و پژوهش بها نداده است.
استاندار خراسان رضوی تاكید كرد: انجام پژوهش در زمینه های دینی جزو مطالبات مردم از حوزه عملیه است.
صلاحی انقلاب اسلامی را یك انقلاب علمی و فرهنگی خواند و گفت: یكی از اهداف امام راحل(ره) از انقلاب اسلامی رشد علم و پژوهش در كشور بود كه به لطف خداوند متعال این هدف تاكنون به خوبی محقق شده كه گواه آن كاهش سن پژوهشگران و نخبگان در كشور و رشد جایگاه علمی ایران در جهان است.
وی نمایشگاه پژوهش را سرآغاز یك حركت بزرگ علمی دانست و بیان كرد: به بركت پیروزی انقلاب اسلامی جوانان و نخبگان كشورمان با اتكال به دانش و تكنولوژی بومی قله های ترقی را فتح نموده اند.
استاندار خراسان رضوی گفت: نمایشگاه پژوهش و فناوری خاستگاه عرضه یك سال فعالیت بی وقفه پژوهشگران، اندیشمندان و فرهیختگان جوان استان است.
وی خاطرنشان كرد: حضور جوانان و فرهیختگان در این قبیل نمایشگاه ها پیامی برای تمامی مسوولان و دست اندركاران صنعت در استان دارد و آن این است كه باید از این جوانان حمایت و طرح ها و ایده های نو و قابل استفاده آنان به سمت تجاری سازی برود.


با رویکرد اصلاح الگوی مصرف و کاهش هدر رفت آب، فناوری شیرآلات پدالی ساخته و در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، پرویز ناجی طراح این دستگاه اظهارداشت: دستیابی به این فناوری تاثیر بسزایی در کاهش مصرف آب و اصلاح الگوی مصرف خانوار و سازمان ها دارد.
این مخترع در خصوص عملکرد دستگاه مذکور گفت: سیستم پدالی، بدون دخالت دست و با فشار پا بر روی اهرم نصب شده امکان باز و بسته شدن شیر آب را فراهم می آورد.
وی افزود: اهرمی که با فشار بر آن جریان آب کنترل می شود بدون هیچ اصطکاک و فرسایشی کار می کند ضمن اینکه به دلیل عدم تماس دست، 100 درصد بهداشتی می باشد.
این مخترع اظهار داشت: یکی از ویژگی های مهم این سیستم، باز نماندن شیر آب در زمان عدم استفاده است لذا برای انجام فعالیت هایی نظیر مسواک زدن و وضو گرفتن، که بیشترین میزان آب طی آن هدر می رود بسیار مناسب می‌باشد.
ناجی گفت: استفاده از این نوع شیرآلات همچنین از عواقب ناشی از باز ماندن شیر آب در مواقع قطع و وصل آب شهری در منزل پیشگیری می کند.
این مخترع گفت: قیمت تمام شده این شیر آلات پدالی یک هفتم شیر آلات الکترونیکی است و حداکثر 600 هزار ریال می باشد.
وی با بیان اینکه این سیستم در نوع خود بی نظیر است، گفت: قیمت انواع خارجی مشابه آن معادل 380 تا 700 دلار است.
ناجی افزود: با توجه به نقش موثر این سیستم در کاهش و کنترل مصرف آب و هزینه تمام شده پایین، خرید و استفاده از این شیر آلات برای مصارف خانگی و سازمانی مقرون به صرفه است./


در آستانه هفته پژوهش و فناوری، برنامه های اختصاصی پارک علم و فناوری خراسان به منظور گرامیداشت این هفته و ترویج نوآوری و حمایت از فناوران اعلام شد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک با بیان این مطلب گفت: حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان با به نمایش گذاشتن توانمندی های حدود 50 موسسه فناور مستقر در مراکز رشد فناوری و پارک علم و فناوری خراسان، 24 طرح نوآورانه تحت حمایت مرکز نوآوری و 24 طرح پژوهشی متعلق به پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی مهمترین اقدام این پارک در ایام هفته پژوهش تلقی می شود.
وی ادامه داد: تجلیل از فناوران و مخترعان برتر، رونمایی از کتاب اختراعات و مخترعان خراسان، رو نمایی از سایت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان، برگزاری جشنواره اختراعات تجاری شده و نمایش آنها در غرفه ای جداگانه و معرفی نمایندگی انحصاری فن بازار ملی ایران در خراسان رضوی از جمله برنامه های این پارک در ایام برگزاری هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی می باشد.
علم الهدایی ادامه داد: سمینار مبانی و حقوق مالکیت فکری و همچنین کارگاه آموزشی بازاریابی فناوری هر یک به ترتیب در تاریخ 29 و 30 آذر ماه در محل سالن همایش نمایشگاه بین المللی مشهد از سوی پارک علم و فناوری خراسان و سمینار پژوهش کلید توسعه علم و فناوری توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی 29 آذر ماه در همان محل برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین به منظور پرداختن به ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در محل غرفه پارک علم و فناوری خراسان چهار سمینار با عناوین بازاریابی در موقعیت بحران، نقش انتقال فناوری در توسعه کشورهای در حال توسعه، نوآوری و آموزه های دینی و آمادگی الکترونیکی برگزار خواهد شد که علاقه مندان برای اطلاع بیشتر از تاریخ و زمان برگزاری این سمینارها می توانند به سایت www.kstp.ir مراجعه نمایند.
دبیر هیات امناء منطقه دو فناوری کشور در پایان گفت: مخترعان و نوآوران می توانند با حضور در غرفه پارک علم و فناوری خراسان در نمایشگاه هفته پژوهش از تسهیلات ویژه برای ارزیابی اختراعات و پذیرش طرح های نوآورانه برخوردار شوند.


مدیریت محترم ، کارفرمای ارجمند و پژوهشگر گرامی ،
با اهدای سلام و تحیات
احتراماً ، بدینوسیله از جنابعالی جهت حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و بازدید و آشنایی با دستاوردهای پژوهشی و فناوری در پارک علم و فناوری خراسان رضوی دعوت بعمل می آید.
مقدم شما را در بخش اختصاصی امور مؤسسات و شرکت های همکار پارک در سالن فردوسی گرامی می داریم.

زمان نمایشگاه و ساعات بازدید :
89/09/28 لغایت 89/10/01
صبح از ساعت 9.30 لغایت 13 ، بعد از ظهر از ساعت 17 لغایت 20:30
افتتاحیه : روز یکشنبه ساعت 18 مورخ
89/09/28
اختتامیه : روز چهارشنبه ساعت 18 مورخ 89/10/01

مكان : نمایشگاه بین المللی مشهد ، سالن فردوسی ، مجموعه غرفه های پارک علم و فناوری خراسان


 kstp


در آستانه هفته پژوهش و فناوری، برنامه های اختصاصی پارک علم و فناوری خراسان به منظور گرامیداشت این هفته و ترویج نوآوری و حمایت از فناوران اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان ، دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک با بیان این مطلب افزود: حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان با به نمایش گذاشتن توانمندی های حدود 50 موسسه فناور مستقر در مراکز رشد فناوری و پارک علم و فناوری خراسان، 24 طرح نوآورانه تحت حمایت مرکز نوآوری و 24 طرح پژوهشی متعلق به پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی مهمترین اقدام این پارک در ایام هفته پژوهش تلقی می شود.

وی ادامه داد: تجلیل از فناوران و مخترعان برتر، رونمایی از کتاب اختراعات و مخترعان خراسان، رو نمایی از سایت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان، برگزاری جشنواره اختراعات تجاری شده و نمایش آنها در غرفه ای جداگانه و معرفی نمایندگی انحصاری فن بازار ملی ایران در خراسان رضوی از جمله برنامه های این پارک در ایام برگزاری هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی می باشد.

علم الهدایی ادامه داد: سمینار مبانی و حقوق مالکیت فکری و همچنین کارگاه آموزشی بازاریابی فناوری هر یک به ترتیب در تاریخ 29 و 30 آذر ماه در محل سالن همایش نمایشگاه بین المللی مشهد از سوی پارک علم و فناوری خراسان و سمینار پژوهش کلید توسعه علم و فناوری توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی 29 آذر ماه در همان محل برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به منظور پرداختن به ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در محل غرفه پارک علم و فناوری خراسان چهار سمینار با عناوین بازاریابی در موقعیت بحران، نقش انتقال فناوری در توسعه کشورهای در حال توسعه، نوآوری و آموزه های دینی و آمادگی الکترونیکی برگزار خواهد شد که علاقه مندان برای اطلاع بیشتر از تاریخ و زمان برگزاری این سمینارها می توانند به سایت www.kstp.ir مراجعه نمایند.

دبیر هیات امناء منطقه دو فناوری کشور در پایان گفت: مخترعان و نوآوران می توانند با حضور در غرفه پارک علم و فناوری خراسان در نمایشگاه هفته پژوهش از تسهیلات ویژه برای ارزیابی اختراعات و پذیرش طرح های نوآورانه برخوردار شوند.


مقام معظم رهبری:
باید اهل علم در محیط دانشگاه به تولید علم با نگاه مبتكرانه و سازنده بپردازند.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- علم، پیشرفت علمی و فراگیری نیاز اول كشور است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- پیشرفت علمی بدون تحقیق امكان ندارد.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- علم و تحقیق كلید قطعی پیشرفت كشور است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- تحقیق علمی فقط به معنای فراگیری و تقلید نیست، تحقیق ضد تقلید است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- پیشرفت كشور نیازمند حركت علمی بسیار قوی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- تولید علم و تحقیقات، حیات آینده كشور است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
- برای خدمت رسانی بهتر به مردم، کارهای دقیق پژوهشی لازم است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
مقام معظم رهبری:
اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)


برنامه های هفته پژوهش و فناوری پارک علم و فناوری خراسان رضوی


ریاست محترم جمهوری:
برای تحقق آینده درخشان برای ملت ایران حركت پرشتاب علمی را باید با قدرت به پیش ببریم.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)

ریاست محترم جمهوری:
در عرصه های علمی، نوآوری، پژوهش و خلاقیت حرف اول را می زند.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)

ریاست محترم جمهوری:
امروز دانشمندان جوان کشورمان با خودباوری و ایمان کامل به فعالیتهای علمی و پژوهشی مشغول هستند.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)

ریاست محترم جمهوری:
همه کسانی که در عرصه های علمی و فناوری فعالیت می کنند باید بدانند که فعالیت آنها علاوه بر جنبه های علمی از ویژگی فرهنگی و انسانی برخوردار است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)

ریاست محترم جمهوری:
دولت با تمام وجود و توان، پشتیبان فعالیتهای علمی و فناوری است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)

ریاست محترم جمهوری:
نیاز به پژوهش باید در کشور و مردم و بویژه در میان مدیران شکوفا شود.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)

ریاست محترم جمهوری:
همه پژوهشگران کشور باید برای اصلاح ساختارها گام بردارند.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)


جشنواره اختراعات تجاری


شعارهای تبلیغاتی

سه شنبه 23 آذر 1389 02:00 ق.ظ

- با پژوهش تصمیم بگیرید
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- تحقیق زمینه ساز جهش نسل انقلاب در میدان رقابت های علمی و پژوهشی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- كار مضاعف در سایه پژوهش و نوآوری ثمربخش خواهد بود.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- تحقیق بال پرواز به سوی استقلال علمی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- آن كس كه پژوهش را استمرار نمی بخشد از درك دانش بی نصیب است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- بدون پژوهش و فناوری تصمیم گیری نكنیم.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- برای ترقی و پیشرفت هیچ روشی بهتر از تحقیق و پژوهش نیست.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- پژوهش پایه خدمت به مردم .
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- تحقیق كردن یك مجاهده مستمر علمی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- تحقیق و پژوهش كلید رشد ملت هاست.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- سنگ بنای توسعه علمی، پژوهش و تحقیق است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- پژوهش چراغ هدایت جامعه به سوی توسعه پایدار است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 29 آذر تا اول دیماه 89 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- پژوهش را باور كنیم و بدون تحقیق تصمیم گیری نكنیم.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- پژوهش سرآغاز توسعه و توسعه شرط بقاست.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- توجه به پژوهش نیاز اولیه پایه گذاری اقتصادی مبتنی بر دانایی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- نوآوری، پژوهش، فناوری كلید واژه های موفقیت در مسیر توسعه.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- هفته پژوهش و فناوری گرامی باد.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- پژوهش و فناوری نقطه اتصال جمهوری اسلامی به علوم پیشرفته و شكوفایی در میدان رقابت های جهانی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- پژوهش و فناوری ضامن تداوم سربلندی ایران اسلامی در عرصه هاهی مختلف علمی است.
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)
- همت مضاعف كار مضاعف سرلوحه كار همه پژوهشگران و محققان استان
(نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی 26 تا 29 آذر 88 - نمایشگاه بین المللی مشهد)


 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  

نظرسنجی

 • نظر شما درباره زمان برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال چیست؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :